Suknia ślubna – ubiór zakładany przez pannę młodą podczas ceremonii ślubnej. Kolor, styl i rola sukni w całej ceremonii zależy od religii i obyczajów kulturowych w jakich zawierany jest ślub.

To według Wikipedii 😉 Wszystkie wiemy, że wybór nie jest łatwy Jeżeli już zdecydowałaś jaka będzie Twoja wymarzona suknia ślubna teraz czas na dodatki ! Bukiet z broszek pasuje tak naprawdę do każdej stylizacji ślubnej. Każda Panna Młoda znajdzie coś dla siebie… Aby uniknąć „przesytu” bukiet powinien być idealnie dobrany do reszty dodatków. Do dyspozycji mamy pełną paletę kolorów i kilkaset rodzajów broszek a także innych elementów biżuterii.

Nieskończone możliwości nie oznaczają ,że możesz do swojej sukni wybrać dowolny bukiet. Wszystko musi być perfekcyjnie dobrane do Twojej sukni, sylwetki, urody do charakteru uroczystości również. Oto kilka wytycznych :

Glamour

Bukiet w całości wykonany z broszek (złotych, srebrnych, z kryształkami) o satynowym wykończeniu, ciężki, błyszczący i pełen przepychu idealnie sprawdzi się na eleganckim weselu w stylu glamour. W tym wypadku zastosowanie znajdą także eleganckie pióra. Najczęsciej wybierany do sukni w stylu księżniczki ale też prostych minimalistycznych sukni ślubnych.

Vintage

Postarzane (lub autentycznie zabytkowe) broszki, kamienie szlachetne (np. turkus), gemmy i koronki w bukiecie ślubnym będą doskonałym dopełnieniem stylizacji vintage. Jeden z moich ulubionych. Romantyczna suknia ślubna o luźnym kroju, tzw świtezianki, boho… 

Z humorem

Na kolorowym weselu z humorem, np. w stylu pin-up (nawiązującym do wizerunków wesołych, kokieteryjnych dziewczyn z amerykańskich plakatów z lat 40. i 50.), Panna Młoda wystąpić może z bukietem w całości wykonanym z guzików. Zaskoczenie i zachwyt gości – gwarantowane.

Gotycki/ Steampunk

W Polsce niestety mało populary. Czarne pióra, mechanizmy starych zegarków, koronki, pająki. Czerń i złoto to kolory dominujące. Niezwykle efektowny.

Morski

Bukiet z broszek w morskim stylu może przybrać zarówno barwy wody (błękit, turkus, morska zieleń), jak i piasku (żółć, złoto, brąz) lub utrzymać się w kolorystyce strojów marynarskich: bieli i granatu. Muszelki, koniki morskie, rybki, perły, rozgwiazdy broszki w kształcie kotwicy itp. 

To tylko kilka pomysłów na Twój wymarzony bukiet z broszek (ang. brooch bouquet ). Możliwości są właściwie niczym nieograniczone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *